Kameralar Cebe Giriyor

Çantada taşıma derdi yok. Kaset değiştirme derdi yok. Karışık ayarlar ile uğraşma derdi yok. Her zaman ve her yerde kullanılabilen kameralara hoş geldin diyoruz.

3.jpgCep telefonları ve dijital fotoğraf makinelerinden sonra artık kameralarda cepte taşınmaya başlıyor. Macera dolu Amerika’da yeni bir trend oluşturan cep kameraları, gerek pratik kullanım kolaylıkları gerekse ucuz fiyatları ile pek çok tatilcinin yanından eksik etmediği bir ürün haline geldi. New York Times’ın bu ürünler için yorumu şöyle; “Yılın en etkileyici elektronik ürünlerinden birisi.” Cep kameralarının bu kadar önemli bir yükseliş içinde olmasının bir diğer sebebi ise sınır tanımadan yaygınlaşmakta olan internetin, artık kullanıcıları tarafından kendilerini ifade edebilmek adına pek çok imkâna sahip oldukları bir platforma dönüşmüş olması. YouTube ve benzeri video paylaşım siteleri çok yaygınlaşmış durumda üstelik bu tarz servisler çok kolay bir şekilde Facebook gibi sosyal iletişim ağları içerisinde kullanılabiliyorlar. Bu noktada kullanıcılar dijital videolarını mümkün olan en kolay şekilde saklayarak internet ortamına aktarmak istiyorlar.

Tüketicilerin bu beklentilerini gören teknoloji firmaları ise boş durmuyor. Çok uzun süredir multimedya odaklı ürünleri ile tanınan Creative’in piyasaya sürdüğü 99 dolar bedelli vado isimli cep kamerası satış rekorları kırmakta. 2X yakınlaştırma yapabilen kamera, USB’den şarj olabilen dahili pili ile iki saat kesintisiz çekim yapabiliyor. Kayıt dahili hafıza üzerine gerçekleştirilirken cihazın kendi üzerinde bulunan USB bağlantısı ve herhangi bir bilgisayara kurulu bulunan yazılımı sayesinde video çekimlerini YouTube veya PhotoBucket gibi bir servise göndermek sadece tek fare tıklamasından ibaret. Creative vado üzerinde 2 GB dahili bellek, 640×480 piksel çözünürlükte video kaydedebilen hassas görüntü alıcı, 2” büyüklüğünde bir LCD ekran, TV çıkışı bulunuyor. 100 mm x 55 mm x 16 mm boyutlarında olan kameranın ağırlığı ise sadece 84 gram. Fiyatı ise sadece 99 dolar.

Cep kamerası olarak piyasaya ürün sunan bir diğer firma ise Pure Digital. Flip Video isimli konsepti ile cep kamerası ürünlerini farklı spesifikasyonlar ve modeller ile piyasaya süren Pure Digital’ın elde ettiği başarı sonucunda; BusinessWeek, Wall Street Journal, New York Times gibi önemli basın mecralarında adından övgüyle bahsettirmiş durumda.

Daha fazla bilgi için ürünlerin web sitelerine bakabilirsiniz.
Creative Vado
Flip Video

Kötüİdare ederİyiÇok iyiMükemmel (2 kişi değerlendirmiş, ortalama: 5 üzerinden 3,00)
Loading...
Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Yazdır ePosta ile Gönder ePosta ile Gönder

Konu ile alakalı aklınıza ne geliyorsa şimdi GOOGLE'da arayın.

Özel Arama

Yorum Ekle