Kablosuz Skype Telefonu – Skype DualPhone

dualphone.jpg

MSN Messenger’ın anında mesajlaşma dünyasına getirdiği vazgeçilmez gündelik kullanım alışkanlığı (elbette ICQ asla unutulamazlar arasında yerini alırken) Skype ile sesli konuşma dünyasında yaşandı. Bu gelişim öylesine çok hayatımıza girdi ki artık Skype destekleyen çeşitli donanımlar piyasaya çıkıyor. Bunlardan bir taneside bilgisayara USB portundan bağlanan kablosuz DualPhone.

Du@lphone basitçe USB portundan bilgisayara bağlanıyor aynı zamanda üzerinde normal bir telefon girişi var. Skype programı ile kendini entegre eden yazılımı sayesinde listenizde ki kişilerden birisi online olunca bu durum ufak bir mesaj ile kablosuz ahizenin ekranına iletiliyor. “PC Key” butonu sayesinde Skype ve Normal telefon modlarında arasında geçiş yapabiliyorsunuz. İster Skype kontaklarınızdan biri ile görüşün ister normal telefon gibi kullanın kesinlikle çok pratik bir ürün olduğu ortada.

Telekominikasyon Kurumunun engellerinden geçebilir mi bilemiyoruz ama ülkemize gelse 140 $ civarında olan fiyatı ile kablosuz bir telefon almaktansa bu ürünü almayı kesinlikle tercih ederim.

Kaynak: ÜberGizmo

Kötüİdare ederİyiÇok iyiMükemmel (2 kişi değerlendirmiş, ortalama: 5 üzerinden 3,00)
Loading...
Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Yazdır ePosta ile Gönder ePosta ile Gönder

Konu ile alakalı aklınıza ne geliyorsa şimdi GOOGLE'da arayın.

Özel Arama

2 Yorum »

 1. deli-prof yazıyor,

  28 Şubat 2006 @ 15:07

  DualPhone Türkiye satıcısının Polige olduğunu öğrendim. Kendilerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

  http://www.poliges.com

  Teşekkürler Donanım Haber (http://www.donanimhaber.com)

 2. Kroshe yazıyor,

  10 Kasım 2015 @ 09:04

  Ofisteki TTnet Multimodem(Modem + router)’ı sdaece modem olarak kullanıp, Wifi f6zelliğini kapatım router’ı ayrı kullanmak istiyorum. 2 tane nano adaptf6r alıp, birini kendi laptopuma diğerini ise desktop’a takıp, modemden gelen etherneti de nano router’a takarsam kablosuz dosya paylaşım ağı kurabilir miyim? 150 mbps madem, kablosuz olarak 10-12 mb/sn ile dosya kopyalamak iyi olur. Nano Router modemden gelen ethernet kablosunu wireless yapacak + router olarak kullandıracak, hem access point hem de router. Bu tanıttığınız cihazlarla bu yazdığım sistemi gere7ekleştirebilir miyim? (Ofisteki e7alıştığımız alan 40 m2, benimle router arasında 6 metre bir mesafe olacak, rj45 jackları alıp kanal alıp, cat6 e7ekmek istemiyorum.)Şuan zaten ttnetin modemi fczerinden kablosuz bir şekilde dosya paylaşımı yapabiliyorum, ancak benim laptopumun wifi kartı 55 mbit ile bağlanıyor, mevcut modem ise 20 mbit ile router işlevini yapıyor, dolayısıyla bi hayli yavaş.6-7 Metrelik bir mesafede kablo kullanmak yerine bu cihazlar aynı hızda işimi gf6rfcrse sfcper olur.

Yorum Ekle